a28406608 a28406608
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

If bananas cost $0.45 each, how much will 9 bananas cost in all

Respuesta :

ssjjrrjj
ssjjrrjj ssjjrrjj
  • 03-12-2020

Answer:

$4.05

Step-by-step explanation:

0.45 x 9 = 4.05

Answer Link
NgShiYin
NgShiYin NgShiYin
  • 03-12-2020

Answer:

$4.05

Step-by-step explanation:

1 banana = $0.45

9 bananas = $0.45 × 9

                 = $4.05

Answer Link

Otras preguntas

P = 3t² + 7t Work out the value of P when t = -4
Which phrase best completes the graphic organizer? A. World War I ended because: B. The United States entered World War I because: C. Russia withdrew from World
e^In(8) use the properties of natural logarithms to simplify the expression
Wendy had 35 coins in pennies and nickels.She had $1.03.3Which system of equations could be used to determine the number of coins she has? Wendy had 35 coins in
Discuss relevance of analyzing social social problem Social work field.​
David’s mom recorded the amount of time David spent on homework. Which measure of central tendency should David’s mom use if she wanted to argue that David did
Question 16(Multiple Choice Worth 1 points) (LC)What was one way that the federal government helped pay for the war effort during World War I? O selling governm
What factors can limit growth? competition amount of sunlight or water r-selected species geographic borders
Work out the circumference of this circle. Give your answer in terms of pi.
Match the following terms: