elijahkennon1143
elijahkennon1143 elijahkennon1143
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

The Sweetest Jelly Company sells jellies in i pound jars. How many jars can
be filled from 24 pounds of jelly?

Respuesta :

Poohatasia Poohatasia
  • 03-12-2020
He can fill 6 jars with 24 pounds of jelly
Answer Link

Otras preguntas

What is the difference between letters & characters?.
Literally if you intrude you what
Africa, in general, was a willing participant in the Atlantic Slave Trade with some African groups enslaving and selling others to the European traders. Conside
Does anyone have an example of a Public Service announcement on Love?
In 1824 British control in Malaysia began with the establishing of a free port in: А. Масаи B. New Orleans C. Singapore D. Rotterdam
Scott invests $1000 at a bank that offers 6% compounded annually. Write an equation to model the growth of the investment. A) A = 10001.06t B) A = 1000t1.06
If a box of 15 cookies cost $9 dollars what is the cost of 1 cookie
Please help. I don’t understand what sample space is or how to get to the last answer.
Why did the united states take action against great britain during jefferson’s second term?.
on Monday, Ahmad borrow $20 nam Hamza on Tuesday he pays hamza $30.On Thursday he borrows $48 and pays back $30 the next day. How much does Ahmed owe Hamza in