jperez1781 jperez1781
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

help Plzz!!!!!!!!!!!!!

help Plzz class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-12-2020

Answer:

$0.27

Step-by-step explanation:

Dividing 3.78 and 14 would get you 0.27 which is the unit price per tangerine.

Answer Link
aryy48
aryy48 aryy48
  • 03-12-2020
$0.27
Is the right answer
Answer Link

Otras preguntas

Which is considered a good credit practice? Use the credit card with the highest interest rate. Make late payments. Pay more than the minimum amount that is due
More points!! Please answer all questions
Points w x y and z are not coplanar. what is the intersection of plane wxy and wyz?
Which describes how to interpret the width of the bands in the MyPyramid diagram? a.) Physical activity should increase depending on the food group you eat from
Fluent spanish speakers please!!! How do you say "I watched the travel channel" in spanish?
A factory bottles 375 bottles of juice in 5 mins. Find the factory’s unit rate of bottles per minute.
Which is true about metals used for jewelry, such as platinum and gold? A. They have low flammability. B. They have low reactivity. C. They have high flammab
A 1.0-mm-diameter ball bearing has 2.0 * 109 excess electrons. what is the ball bearing's potential?
I don’t understand!! Please someone help ASAP !
Who is the author of “To Build a Fire”? Jack London O. Henry Guy de Maupassant W.W. Jacobs