ciaradejesus ciaradejesus
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Lauren buys 17 pounds of bread for her restaurant every day at a cost of $1.40 per
pound.
How much does she pay for the bread each day?

Respuesta :

jamie1005
jamie1005 jamie1005
  • 02-12-2020
17*1.40 =23.80 that’s the answer
Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP WILL GIVE BRAINLIEST TO CORRECT ANSWER Which characteristic is shared by both diamantes and cinquains? A.number of lines B.parts of speech C.
Please Help My question is a inequality. Solve the inequality algebraically. -2 x > -8
PLEASE SHOW your work I have the question and my answers in picture I just want to make sure I'm correct question number 3... I got x=16 and question number 4..
How is a cell named? A. Column letter then row number B. Row number then column letter C. Column number then row letter D. Row letter th
why has America been referred to as " the land of opportunity"?
identify the type of chemical bond that forms when potassium reacts with bromine to form a salt.
what method of testing substances is the best way to identify a chemical reaction
What is the equation of a trend that passes through the points (3,95) and (11,12)?
the vertices of square WXYZ have coordinates W(0,4), X(4,0), Y(0,-4) and Z(-4,0)
i was --- during the lesson social did not pay attention a ) boring b ) interesting c ) boredd ) interested