caracheek160 caracheek160
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Three apples (x) plus two
oranges (y) costs $16.
Five apples plus two
oranges costs $24. Hov
muon do each apples and
oranges cost?

Respuesta :

JimmyIgloo
JimmyIgloo JimmyIgloo
  • 02-12-2020
Apple=4 Orange=2 hope I helped!!!
Answer Link

Otras preguntas

Hi, I have a project where I need to build a model of a pyramid from Egypt. So, I was wondering, how would the Egyptians and thieves get into the pyramids? Also
Transcontinental airlines maintains a computerized forecasting system to forecast the number of customers in each fare class who will fly on each flight in orde
President lyndon johnson's first major foreign policy test came in 1961 during a crisis in
What did the supreme court decide in the dred scott v. sanford case regarding scott's rights?
Solve the equation 6=2 (x+8) -5×
what is the reason why animals migrate?
find the slope of the line perpendicular to 7x-2y=3.
This is the general term for the various chemical products used in agriculture. It may refer to pesticides, fertilizers, manures, hormones and growth agents
A private jet flies the same distance in 10 hours that a commercial jet flies in 8 hours. If the speed of the commercial jet was 162 mph less than 2 times the
Before selecting a web host provider, it is a good idea to: