landenjarnold
landenjarnold landenjarnold
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Please help now :)))

Please help now class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-12-2020

Answer:

c

Step-by-step explanation: there's 3 muffins for every 5 pizza pies and there's  9 which is 3 times the muffins and 15 which is 3 times the pizzas

Answer Link

Otras preguntas

how do you write 1 hundred 25tens 1one ??
Yo ____________________ tres hermanas y un hermano. tengo tienes tiene tenemos
Can someone explain how the solution doesnt have a negative answer i.e (-pi/3)
If a species is no longer able to reproduce, it will ______. adapt to its environment become extinct increase its population
What can be increased in order to increase the magnetic field? The size of the iron core The magnetic poles The wire resistance The current
Joannie is at the store buying treats for a Halloween party. she buys 116 kilograms of candy for $649.60. what is the unit rate for the candy in $/kilogram? h
Write a fraction, less than 1, with a demoninator of greater than 3/4.
Which of the following Native American tribes helped the pilgrims to survive in the New World? a. Apache c. Sioux b. Wampanoags d. Potawatomi
describe the savanna and explain why it is a valuable natural resource for africa
Which word best completes the following sentence? Las niñas _______ a montar a caballo. aprendimos aprendiste aprendieron aprendió