giarinkus giarinkus
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

if you can buy 3 loaves of bread for $5 how many loaves can you buy for $12

Respuesta :

emilycox148
emilycox148 emilycox148
  • 01-12-2020

Answer:

You can buy 6 because it cost 2.50 for 1 loaf

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The atoms and molecules in a gas are in constant motion. Temperature is a measure of their speed as they move. How are these related?
According to Poe, "there is a radical error" in the ______.
28 is 40% of what number?
Muriel says she has written a system of two linear equations that has an infinite number of solutions. One of the equations of the system is 3y = 2x – 9. Which
In "the outsiders" describe the difference in the settings in the novel
what does it mean to have a predisposition for a specific disease or condition?
help please! match the sequence (term) with the correct type of sequence (definition). term definition 2, 4, 6, 8, ... a. arithmetic, common difference is -4 28
Battles during the spanish-american war took place in the philippines as well as the caribbean. true or false
factor of 21 not a multiple of 7...
Arrange this 10 scrambled words:E v b n o l o n d eClue:1: If u love someone , you'll never forget this word...