ortizdalvin
ortizdalvin ortizdalvin
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

It cost $4.75 for 25 fl-oz of detergent. How much cost per fl-oz?

It cost $ per fl-oz.

Respuesta :

zstreeter zstreeter
  • 01-12-2020

Answer:

It costs 19 cents or 0.19 dollars per fluid ounce.

Step-by-step explanation:

4.75 divided by 25 is 0.19. 0.19 is 19 cents.

Answer Link
skyahbaker84
skyahbaker84 skyahbaker84
  • 01-12-2020

Answer:

19

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

use characteristics to describe the following matrix
To what extent did regional identity impact American politics during the antebellum period
4. (3x² + 3x-2) + (3x² - 5x - 3)2​
In ∆ABC the angle bisectors drawn from vertexes A and B intersect at point D. Find ∠ADB if: m∠A = α , m∠B = β
Plot 3/8 number line
What connection does the author draw between wealth and power in Rome’s democratic society
declan ran 500 meters in 5 minutes . calculate the unit rate​
6. When Maura purchased a new car, she was able to get part of the car's manufacturer. The car's manufacturer engaged in (5 points) a. price fixing b. nonprice
Which of the following lines is parallel to x = 4 O 1) 3y = 9 O 2) y = 4 O 3) x = 2 O4) x = y
Which of these statements BEST describes "the Taliban"?