kittyqueen887
kittyqueen887 kittyqueen887
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

This package of cheese costs $2.97. How much would a package with 18 slices cost at the same price per slice?

Respuesta :

erickachantalb erickachantalb
  • 01-12-2020

Answer:

0.165

Step-by-step explanation:

so i just divied 18 into 2.97

i dont know how right this is

Answer Link

Otras preguntas

A new section of freeway will be 63 mi long. So far, one-sixth of the new section has been completed. How many more miles must be built to complete the project?
What does the evidence supporting the Big Bang theory assume about the universe when it began? Select the two correct answers (1poont) It was very tiny. It was
PLEASE ANSWER ASAP PLEASE! 20 POINTS! names of all organelles in the animal cell and their functions
speed and velocity are same because... speed and velocity are different because...​
Is the following data an example of a linear function? Yes or no
who formed the first united kingdom of Isreal?
The __ branch is in charge of executing the laws created by Congress
identify three of many shared ethical standards among businesses
Graph the line with slope - 1 passing through the point (-5, -5). Need help!
Determine k from the table. If there is no k, type "none". X Y -4 1 0 2 4 3 8