jamylonmorgan11 jamylonmorgan11
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

If potatoes cost 4.20 for 5lbs what's the unit rate

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-12-2020

Answer:

$1.19

Step-by-step explanation:

Answer Link
bbffghjjkvc2 bbffghjjkvc2
  • 01-12-2020
1.19 is correct the answer
Answer Link

Otras preguntas

hello can you please help me posted picture of question
Does a single person come up with every great idea?
Circumstances that increase ________ are likely to reduce ________. self-awareness; social facilitation self-awareness; deindividuation anonymity; groupthink an
show me step by step how to convert a repeating decimal 3.152 into a improper fraction or mixed number
Which of the following best describes a central idea of the text? Mob mentality only overtakes those who do not have a strong sense of self. Recent studies ha
game is related to tournament as athlet is related to what
What is one way that you can make sure you avoid accidentally plagiarizing someone else's work?
Simplify Completely √20y⁸ Please Help!!!!
According to the north ammendment to the constitution what do the enumerated rights in the bill of rights not do
Choose the correct factorization for the polynomial 21xy+15x+35ry+25r