verorodriguez0901 verorodriguez0901
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

If Liana needs $5 to buy 6 mechanical pencils, how much money does she need to buy 7 pencils?

Respuesta :

alcq alcq
  • 01-12-2020
i think it’s $6 pretty sure ifk
Answer Link

Otras preguntas

What solutions are provided in the reading to keep los angeles a top competitor on the global market?
What causes earthquakes? How are earthquakes measured and how big can they get?
Talia buys a 6-ounce container of macadamia nuts for $5.94 what is the unit price per ounce?
HELPPP ASAP 25PTS! Find the area of the shape
Marti wants a more challenging workout session in her 3 times per week, 30-minute exercise block. she currently uses 8-pound weights during her cardio-strength
The average telephone bill in a locality is $70, with a standard deviation of $40. In a sample of 50 randomly selected phone connections, what is the probabilit
PLEASE HELP QUICK, I need to know the answer.
Who created "The 16 personality types"?
What is the identity of a metal that has a mass of 27.0 g and a volume of 10.0 cm3? Group of answer choices A. Gold B. Aluminum C. Lead D. Copper
When mars manufactures m&m’s, snickers, and other confectionary products, or when trek designs bicycles, each company’s core question is: how do we produce