jadagaming7 jadagaming7
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

HELP ME PLEASE THIS IS FOR A GRADE AND THIS IS ALL I NEED!!!

HELP ME PLEASE THIS IS FOR A GRADE AND THIS IS ALL I NEED class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-12-2020

Answer:

1. 12 bottles would cost $24.

2. The ratio is 1:2,  1 bottle to $2.

3. For each additional bottle of water I purchase, the price will go up by $2.

May I have brainliest please? :)

Answer Link

Otras preguntas

Which best describes what happens when a neutral atom becomes a positive ion? O A. The remaining electrons spread farther out. O B. The excess protons pull hard
Some fishing boats now use streamers to reduce bird bycatch. What are the pros and cons of this method? A. It is cost-effective, but it rarely protects wildlife
. Es barato. la casa ideal la casa del anuncio el apartamento del anuncio 2. Tiene cuatro dormitorios. la casa ideal la casa del anuncio el apartamento del anun
The enrollment at East Valley High School over a six-year period is displayed in the scatterplot. Student Enrollment at East Valley High School 1530 1500 (2013,
18,923,612 - 9,089,689
Need help with this question thank you
¿De dónde tú? A. está B. eres C. estás D. es
PLZ HELP QUICKLY!!!!!!!!!!!
Find S9, the sum of the geometric series to the 9th term, in which a3=3.645 and a8=15
A train goes at a constant speed. If it covers 150 miles in 2 1 2 hours, e How long would it take for that train to cover 270 miles?