garcimei
garcimei garcimei
  • 04-11-2020
  • Mathematics
contestada

10 apples for $3.50. How much is the cost per apple? *

Respuesta :

ohloljo ohloljo
  • 04-11-2020

Answer:

$0.35

Step-by-step explanation:

3.50÷10=0.35

Answer Link
tomatofishhh
tomatofishhh tomatofishhh
  • 04-11-2020
35 cents per apple
10x.35=3.50
Answer Link

Otras preguntas

A die of unknown bias is rolled 20 times, and the number 3 comes up 6 times. In the next three rounds (the die is rolled 20 times in each round), the number 3 c
Which of the following is a severe convective weather event that can occur when a warm, moist air mass meets a cold air mass? a. blizzard b. tornado c. dust
What term is used for a legal document which proposes a series of reasons, each beginning with Whereas..., for following a particular course of action? a resolu
Solve. –30 = 6z a. –5 b. –6 c. –24 d. –180
find the mean of 11,-7,-14,10,-5
A teacher had 24 red pens. If the ratio of red pens to blue pens she owned was 8:7, how many pens did she have total
Which one of the following mathematical statements is true? A. 0 ÷ 28 = 0 B. 28 – 0 = 0 C. 28 ÷ 0 = 0 D. 28 0 = 0
Why do people give in to negative peer pressure?
Integers are _____ rational numbers A. always B. somtimes C. never
Which author received the Pulitzer Prize in 1998? (Points : 2)