angie302 angie302
  • 01-10-2016
  • Mathematics
contestada

Melinda bought 6 bowls of $13.20 what was the unit rate in dollars

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-10-2016
i think it is about 83 cents
Answer Link
AlishaZaman16 AlishaZaman16
  • 01-10-2016
unit rate is basically asking in this problem, how much is the price of one bowl. The price of one bowl in this situation is 2 dollars and 20 cents
Answer Link

Otras preguntas

What is a number called frontwards and backward like 959
Gail practices swimming for 1 and 1 fourth hours swimming every day how much time does she practice in a week
$1.06 what is it rounded to the nearest cent
how much more is 7/20 than 3/20
a snowbarder decends a 12000-ft hill in 3min. hat is the mean change in evlevation per min.
David opens a bank account with $140 and then deposits $150 each month. Louis opens a bank account with $260 and deposits $120 each month.  How many months will
Im having a little trouble in math, math in particular. Its a small question, and I feel like I kinda know it, but heres an example question:(-2)4 (the four is
scientific methods lead to results and judgments called?
What country is located at 15 degree north 105 degree east
What did it mean Jess Drew like some people drank whiskey in the book bridge to terabithia