wufungnan wufungnan
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

Jelly beans cost $15.98 for a 2 kg bag. At this rate, how much would 7 kg cost

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-11-2020

Answer:

lets see every 2kg bag its 15.98 so every 4kg its 31.96 and for every 6kg its 47.94 so if every 1kg its 7.99 so add 47.94 + 7.99 you get 55.93

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is the speed at 5s?
Which trigonometric ratios are equivalent to 5/13? Select all that apply. Please help ! ! !
What are the consequences of not funding your studies? ​
In poetry, you _________________. A) must follow all the rules for standard punctuation B) must follow all the rules for standard usage and capitalization C) mu
help asap i give big brain!! which diagram shows lines converging?
Element X decays radioactively with a half life of 15 minutes. If there are 400 grams of Element X, how long, to the nearest tenth of a minute, would it take th
What do psychodynamic therapists call the blocking of anxiety-laden material from conscious awareness?.
WORTH 50! WILL AWARD BRAINLIEST! 5 QUESTIONS! SHOW STEPS PLEASE!
What is the difference between West and East Africa?.
What is it like now, in Ancient China. What is something new about Ancient China?