emily17143 emily17143
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

Help pleaseee!! If you answer can u explain it to me, thank you

Help pleaseee If you answer can u explain it to me thank you class=

Respuesta :

ocg2006
ocg2006 ocg2006
  • 03-11-2020

Answer:

$7.50

Step-by-step explanation:

4 bottles of water cost $10, meaning that each bottle costs $2.50 (10/4 = 2.5). If 3 bottles are bought and each bottle costs $2.50, the total cost is $7.50 (3*2.5 = 7.5).

Answer Link
xxmckenziexx009 xxmckenziexx009
  • 03-11-2020
the answer would be $7.50
Answer Link

Otras preguntas

what percent of 20 is 11
An instrument for observing very small objects is a. micrometer spectroscope microscope magnoscope
what approach did Roosevelt take toward regulating big business
If you see a diseased plant, it is most likely in the _____ stage of its life cycle. a. adult B: death C: growth D: beginning
A character in a play provides the most truthful revelation about himself when the playwright has him speak in a(n)
Plz help Which is irrational? 61.2, square root of 17, or -45?
Which of the following countries is often described as two countries; a progressive north dominated by a post-industrial economy and a stagnant, economically de
What effect was caused by the 18th amendment to the U.S constitution
Boone fitnes sells gym passes in packs of 14. A competing gym, sells gym passes in sets of 20. If both sold the same number of passes last month, what is the s
Name four ways in which the ancient civilizations were similar