Allreija Allreija
  • 02-11-2020
  • Mathematics
contestada

The cost of 5 apples and 3 oranges is $2.18. 3 apples and 1 orange cost $1.02. Find the cost of each fruit.

Respuesta :

CheeseTheFox
CheeseTheFox CheeseTheFox
  • 03-11-2020
Apples cost $.22
Oranges cost $.36
Answer Link

Otras preguntas

What are the 2 main things needed in photosynthesis process?
Describe and explain the unintended results of the spanish american war
Two or more lines on a graph together is known as a
Which function is the inverse of f(x)=4x-1?
Which is an example of decontamination equipment? oxygen tank AED eyewash catheter
The store paid $2.50 for a book and sold it for $5.25. what is the profit as a percent?
What is Winston Smith's job? Question 1 options: He rewrites history. He is a government spy. He is a member of the police force. He is a librarian. Question 2
The english translation of the psalms is written in free verse. a. True b. False
Jennifer Jolie, bookkeeper for Keystone Company, forgot to send in the payroll taxes due on April 15. She sent the payment November 8. The IRS sent her a penalt
If you add up to parallel resistors do you keep the same voltage