willshanique3
willshanique3
02-11-2020
Mathematics
contestada
Find the unit rate. $56/25gallons
Respuesta :
laylaschoolemail
laylaschoolemail
02-11-2020
Answer:
$2.24 per gallon
Step-by-step explanation:
$56/25gallons=2.24
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 16+ )
Otras preguntas
What is a real-life example of equilibrium and what would happen if there was a shift in the system of that example?
By studying the suffix, the reader can determine that "impetuous” most likely means
-33 + 8x = -3 (3x+6) + 2
An outlet store receives a shipment of fancy watches that will be offered at a discounted price of $260 apiece. The fancy watches were originally sold for $500
Write one long paragraph discussing how Salva's character changed through the course of the book. Focus on his on early, middle and late character developments.
Which of these was a result of the Great Compromise? A. The life term of Supreme Court justices OB. The three branches of the U.S. government C. The four-year
Fabian mixes orange juice with 4 cans of pineapple juice to make punch. Each can of pineapple juice holds 2 liters. He makes a total of 19 liters of punch. How
Which Greek scholar wrote the work The Republic a. Thucydides c. Plato b. Aristotle d. none of these Please select the best answer from the choices provided A B
x²-3x+1=0 O A. 3±√15 OB. 3+√5 3± √5 o c. 2121224 OD. 5±10 3
Llena los espacios en los siguientes párrafos usando los verbos Ir y Ser conjugados en el tiempo pretérito.