Seudónimo Seudónimo
  • 02-11-2020
  • Mathematics
contestada

Please answer this in your own words and Thank you and have a good day.

Please answer this in your own words and Thank you and have a good day class=

Respuesta :

cbruns74
cbruns74 cbruns74
  • 02-11-2020

no she should not accept

Answer Link
withangelina
withangelina withangelina
  • 02-11-2020

Answer:

No, Darryl should not accept this price, because at the Downtown Deli, the price of 640 ounces was $32, which means one ounce is $0.05. But, Brand D offers $0.20 per ounce, which is 4 times more expensive.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

ASAP FOR SCIENCE! what types of sport activites can there be if we live on Mecury
Janie charges $8 an hour to babysit with an additional flat fee of $15 for each babysitting job. She wants to purchase a new game system that will cost her $139
a. Label each graph with the equation it represents.
what is 1/3 x 3/2 equal
PLS HELP ASAP ILL GIVE BRAINLIEST
solve????????????????
Study the pie chart and write a paragraph of 130-160 words to describe it
The Rose That Grew From Concrete” By Tupac Shakur [1] Did you hear about the rose that grew from a crack in the concrete? Proving nature’s laws wrong it learned
Determine whether the following statement is true or false. The graph of f(x)=(x+7)2+4 has its vertex at ​(7​,4​).
With a mass of 109 kg, Baby Bird is the smallest monoplane ever flown. Suppose the Baby Bird and pilot are coasting along the runway when the pilot jumps horizo