ahanafaunoy ahanafaunoy
  • 01-11-2020
  • English
contestada

It costs $3.99 for 25 fl. oz. of detergent or $6.99 for 90 fl. oz. Which is a better buy?

Respuesta :

cjanice2020
cjanice2020 cjanice2020
  • 01-11-2020

Answer:

6.99 for 90 fl. oz

Explanation:

If you find how much it is for just 1 fl. oz. for each price then you can see that 6.99 for 90 fl. oz is a better deal.

Happy Halloween!

Answer Link

Otras preguntas

A primary role of a sports physician __________.
A region that is administered by the United States government is an example of a __________ region.
What is the Bronze Age known for
Mr. Calhoun is against standardized testing because he isn't smart enough to pass the tests himself! Which logical fallacy does this example contain? A. Straw
73, 81, 89, 75, 89, 86, 84, 78, 91, 78. What is the MAD
Simplify[tex] {3}^{2} + {3}^{4} + {3}^{7} [/tex]
A student was studying the political party preferences of a university's student population. the survey instrument asked students to identify their political pr
ANOTHER QUESTION HELPP
Which researcher proposed that language is aquired through the process of development?
which of the following words in the above quotation is/are the antecedent of themselves?