adaijaedwards12
adaijaedwards12 adaijaedwards12
  • 01-11-2020
  • Mathematics
contestada

Thais goes to the store and buys 23 muffins that cost 3 dollars each. She then buys 12 cakes that cost 18 dollars each. How much did she spendo
cakes?

Respuesta :

sitisyazana
sitisyazana sitisyazana
  • 01-11-2020

Answer:

216 I think this is the answer

Step-by-step explanation:

[tex]12 \times 18 = 216[/tex]

Answer Link

Otras preguntas

Does Jake act responsibly after the accident?
Unscramble the following Spanish word and write it below in the blank. g o m i o d n
What's another way to write -10?
How does Ollendorf help advance the plot of the story?
Complète avec pourquoi, où, quand, comment, puis associé. omg pls help this is due tmr and i am terrified
Which statement best defines work? 1. work is the time it takes to move an object once acted upon by a force. 2. work occurs when balanced forces act on a objec
A business produces apple juice and orange juice. The price of orange juice has increased from $2.00 to $2.50. This can be modeled by (1 point) O a shift of the
need help with 22 and 24​
identify any two factors that could promote unacceptable behaviour among spectators​
On Saturday, you spent $12 at the movies. The next day, you spent $7 on food. How much money did you spend? Using integers, create a number line to justify your