bensjsjsjjssj bensjsjsjjssj
  • 03-10-2020
  • Mathematics
contestada

Peanut butter is selling $3.99 for a 23 ounce jar and $6.99 for a 60 ounce jar which size has the better (lower )cost per price per price ?

Respuesta :

lrc1416 lrc1416
  • 03-10-2020

Answer:

6.99 for a 60 ounce jar

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How do I find a2 and a3 for the following geometric sequence? 54, a2, a3, 128
what is one way to appeal to ethos? A. by asserting that there is no other way to look at the issue. B. by showing you are knowledgeable about an issue. C by sh
The unblocking of popular social media websites in Myanmar is an indication that
Devin exercised the same amount of time each day for 5 days last week . His exercise included walking and swimming . Each day he exercised,he walked for 10 min
What number is 10,000 less than 337,676?
What number is 10,000 less than 337,676?
Gabriela walked to a toy store around noon and , after browsing for 2222 minutes, decided to buy a race car for $9.22. Gabriela handed the salesperson $9.22 for
The gross income of David Vaughn is $785 per week. His deductions are $42.25, FICA tax; $90.33, income tax; 2% state tax; 1% city tax; and 3% retirement fund
What types of internal differences and divisions exist within your faith? (jesus, moses and muhammad
which feature of the United states constitution was included to address the concern expressed by James madison