madse0835
madse0835 madse0835
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

Brianna bought 134 pounds of cheese that cost $3.00 per pound. What is the total cost of the cheese?

Respuesta :

EmotionlessCapricorn
EmotionlessCapricorn EmotionlessCapricorn
  • 02-10-2020

Answer:

402.00$

Step-by-step explanation:

Just multiply the amount by the cost?

Answer Link
Arkayn24 Arkayn24
  • 02-10-2020

Answer:

$402

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Representing proportional relationships lesson 3
how is most traumatic brain injury diagnosed currently?
water is also and nutrient required to our body. why​
Distribute: 5(x - 9)
what is the recommended depth of chest compressions for an adult victim?
PLEASE HELP!!!according to the figure mitosis occurs after which stage in the cell cycle S g2 m g1​
Is 4 a factor of 46
What event became known as the glorious revolution
I think of a number, multiply it by 5, subtract 2, subtract the original number, and then halve it. If the starting number was x, give an expression for the fin
State the domain of each function. F(x)= 3x/x^2-5