OceanicModifications
OceanicModifications OceanicModifications
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

For every 1 jug of milk I buy, I Buy 3 boxes of Cereal. What is the unit rate?

Respuesta :

alina2189 alina2189
  • 06-10-2020
1 jug of juice for every 3 cereal boxes
Making a chart can help too!!
Answer Link

Otras preguntas

Graph the equation: g(x) = 5 - 2x
what is an example of a long term health plan?
Why does Tom describe the world as deflated in the deep
Please help me please find the answer ​
Which of the following statements about coral reef preservation efforts is true?
Find the product of ( x + 4) (x^2 + 3x + 2). QUICK
If tan (t) = -1.4 what is the tan(-t) ???
“Commercial production and sale of goods” is one definition for which term? factory capitalism economy industry
Julie sells 80 packets of tea. She makes a profit of $5 on each packet of green tea, and $2 on each packet of black tea. Let g represent the the number of packe
What is the northern most colony of the Middle Colonies?