Gialynettemunoz Gialynettemunoz
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

If you have 6 donuts and they cost 2.70 what is the cost for one donut

Respuesta :

ricchad
ricchad ricchad
  • 02-10-2020

Answer:

0.45

Step-by-step explanation:

  2.70    

6 donuts

= 0.45 each donut

Answer Link
novaxlynn novaxlynn
  • 02-10-2020

Answer:

45¢ per doughnut

Step-by-step explanation:

You would simply divide

2.70 ÷  6 = 45

Answer Link

Otras preguntas

Name one of the two longest rivers in the United States.
What is the supreme law of the land?
Which two earth layers are separated by the moho boundary?
is the planet Uranus surface rocky or flat?
Which quantity can be calculated for a solid compound, given only the formula of the compound and the Periodic Table of the Elements? (1) the density of the com
How/why do copy machines produce o zone?
What is one responsibility that is only for United States citizens?
Which compound is an electrolyte? (I) CH3CHO (3) CH3COOH (2) CH3OCH3 (4) CH3CH2CH3
Which two earth layers are separated by the moho boundary?
A bird flies 2.8 due west and then 2.7 due north. Another bird flies 2.7 due west and 2.8 due north. What is the angle between the net displacement vectors for