shaniap2008 shaniap2008
  • 01-10-2020
  • Mathematics
contestada

Lainey bought a set of 20 markers $6 what is the cost of 1 marker

Respuesta :

soapie2023
soapie2023 soapie2023
  • 01-10-2020

Answer:

$0.30

Step-by-step explanation:

because 6/20 is 0.30

Answer Link

Otras preguntas

What’s the correct answer answer asap for brainlist
What is the slope of the line passing through the points (2,-5) and (4, 1)? A 5/4B 3 C 2 D -4/5​
If x is 4, a is 1/4, and y is 2, then what is 5x(56a-6y)
Gavin was thinking of a number. Gavin subtracts 10 from it and gets an answer of 2.7. What was the original number?
Meat is a rich source of Vitamin C, calcium, and other minerals.
DONT delete my question or else!!! AM i a awful person??
i hate this brainly thing so so so much
100 POINTS 6 different answers needed, and a chart filled out I'll work on it on my own, but I do need some help and it would also be nice to compare my answe
Water flows through a pipe at a rate of 7 liters every 9 days. Express this rate of flow in gallons per week. Round your answer to the nearest hundredth.
y = -x + 3 2y + 2x = 4