animegirl72
animegirl72 animegirl72
  • 01-10-2020
  • Mathematics
contestada

Paul bought 12.8 pounds of apples at the farmer’s market.
Each pound of apples cost $1.65. How much did the apples cost

Respuesta :

luluchic42
luluchic42 luluchic42
  • 01-10-2020

Answer:

The apples costed $21.12.

Step-by-step explanation:

Each pound cost $1.65 & Paul bought 12.8.

Multiply $12.8 by $1.65 and you get $21.12.

Answer Link

Otras preguntas

What was the major innovation that defined the second industrial revolution?
Question 11 if condensation was occurring during the ascent from 800 mb to 500 mb, the air parcel would have ________ water vapor during the ascent
A store offers a 15% discount on all items in the store during a sale. All store employees get an additional 10% employee discount. In the equation below, C rep
Find the value exact value of tan 105 degrees. Use a half-angle identity.
Can someone please help me?
To prevent accidental overdose, medications should be kept:
Rays, lines, and angles, unlike points, have _____?
How long would it take for 1.50 mol of water at 100.0 ?c to be converted completely into steam if heat were added at a constant rate of 25.0 j/s ?
Read this stanza from walt whitman's poem "i hear america singing":the delicious singing of the mother, or of the young wife at work, or of the girl sewing or w
Three consecutive even integers have the sum of 36. what are the three integers?