leasiajackson970 leasiajackson970
  • 01-10-2020
  • Mathematics
contestada

A use bike costs $75 a new one costs $300. how many times more expensive is a new bike compare with a use bime

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-10-2020

Answer:

300-75=225

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

went into a local shop and bought four items. I paid a total of $7.11. Oddly enough, I noticed that the product of the four prices was also $7.11. How much did
The price of a jumper is £ 29. It is reduced by 15 % in a sale. What is the new price of the jumper? Give your answer in pounds ( £ )
explain why the powder should not be used in boiling water​
Write an equation for the line that passes through (3,5) and (3,9). Is the line parallel or perpendicular to the x-axis? Second question what is the slope
Why does Esperanza want to stay at school for lunch?
Please help me asap!!!
Assume that lines that appear to be tangent are tangent. O is the center of each circle. Find the value of x
a) which line, a or b, is parallel to the x-axis? b) work out the equation of this line
write about the receipe abput tea ​
PLEASEEEEE HELP MEEEEEEEEE