rulanyassin0406
rulanyassin0406 rulanyassin0406
  • 01-09-2020
  • Mathematics
contestada

PLS ANSWER FAST!! CORRECT ANSWER GETS BRAINLIEST!!!!

PLS ANSWER FAST CORRECT ANSWER GETS BRAINLIEST class=

Respuesta :

giselleorozco6
giselleorozco6 giselleorozco6
  • 01-09-2020
The price per pound of cinnamon is $5.25/0.75 lb is TRUE

The 0.75 lbs of cinnamon costs $5.25 is TRUE

Cinnamon costs $7 per one pound cannot be determined

5.25 lbs of cinnamon costs .75 is NOT TRUE

The weight per bag of cinnamon is 5.25 is NOT TRUE or CANNOT BE DETERMINED

hope this helped :)
Answer Link

Otras preguntas

State why the triangles are similar and complete the similarity statement
Which option most accurately identifies the test that is scored on a scale of 1-36? A. AzMERIT B. ACT C. SAT D. ASVAB
What is the modern design capital?
What do macbeth and his wife plan to do to make the witches' predictions come true?
Our teacher will not accept wr ____ paper
What are 2 reason that the US should stop trying to expand
Why do tv shows feel different than watching movies?
an airplane 30000 feet above the ground begins descending at a rate of 2000 feet per minute. write an equation to model the situation. find the altitude of the
What helped washington defeat the british at yorktown?
In which of the following ways does the body respond to an increase in skeletal muscle cell activity? by increasing the respiratory rate by increasing the