athenacamacho5305 athenacamacho5305
  • 03-06-2020
  • Mathematics
contestada

Anyone know the answer to this please answer asappppo!!

Anyone know the answer to this please answer asappppo class=

Respuesta :

drewuwu221b
drewuwu221b drewuwu221b
  • 03-06-2020

Answer:

The oranges cost $2.00 apiece, and the apples cost $0.50 apiece. Your equation would be 0.5x+2y= price.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

List the five conditions that disturb genetic equilibrium in a population. Explain.
Find the exact length of the curve y = (x^6 +8)/(16x^2) from x =2 to x= 3.
A scientist discovers a new organism. The organism is multicellular, eats other organisms for food, and moves freely from place to place. This organism most lik
explain 3 1/5 *5/8 i need an explanation or i wont get full marks
Andy has two similar conical hats, Hat A and Hat B. The diameter of Hat A is 18 inches, and the diameter of Hat B is 9 inches. What is the ratio of the volume o
Plagiarism is unethical because it implies that __________. A. all of the sources used are only helpful for limited purposes B. the author being plagiarized end
Please I need help lolz
what is the length of the arc on a circle with radius 16 ft intercepted by a 60 degree angle
Number 6 please thanks
Please help me on 4 & 5 and you would need to use the picture on top thanks please help its DUE TOMORROW