myfeelingsxloool myfeelingsxloool
  • 02-06-2020
  • Mathematics
contestada

6th grade math help :D....

6th grade math help D class=

Respuesta :

preciadoangelina32
preciadoangelina32 preciadoangelina32
  • 02-06-2020

The unit price of the first one which is a is 8 cents an ounce. The second one is 9 cents an ounce.

What you do is you take your price and divide it by the ounces.

Answer Link
InsertNameHere7575
InsertNameHere7575 InsertNameHere7575
  • 02-06-2020

Question one's answer is 0.08

Question two's answer is 0.09

Answer Link

Otras preguntas

Simple squamous epithelial tissue is found in blood vessels and lung tissue. - Why is this type of tissue used in these body parts? - Explain how the form of t
What is a theme? A, B, C or D
Which of the following is a reason why the American colonists grew upset with the British government?
Determine the range of the following graph:
if x =5 find the value of 2x squared
Convert 3.56 g to cg
Mark has a container in the shape of a cube. He uses 64 cubes with Side lengths of linch to completely fill the container. What is the edge length of the Contai
Which of the following is a reason why the American colonists grew upset with the British government?
Determine the cardinal number of the set. M = {g | g ∈ ℤ, g is odd, and |g| ≤ 9}
Which expression is equivalent to 6(14)? 6(10+4) 6(10+14) 6(10+40) 6(1+40)