nayaarmstrong2 nayaarmstrong2
  • 02-06-2020
  • Mathematics
contestada

Suppose corn chips cost 21.5 cents per ounce . If a bag cost $2.91, how many ounces of chips

Respuesta :

Persona180
Persona180 Persona180
  • 02-06-2020

Answer:

13 ounces

Step-by-step explanation:

291/21.5=13.5348837209

Answer Link

Otras preguntas

Can someone please edit my essay? Grammar and everything. Or just give me your opinion on my essay. If it's good or not. BE COMPLETELY HONEST. Prompt: Should th
What is the importance of big O notation in programming?.
A company makes 5 blue cars for every 3 white cars it makes. If the company makes 15 white cars in one day, how many blue cars will it make?
Which best describes conjunction in bacteria? A. Bacteria transfer DNA with a bacteriophage. B. Bacteria switch to the lysogenic cycle. C. Bacteria inject DNA i
Whats the area of this parralelogram? top is 8.2cm and the side is 6.5cm
x + y = 8 how do i solve for x
Question 2 of 5 Which fact, left out of this account, most clearly suggests that the account is biased? When Hurricane Henry struck, where was Governor Glass? N
Select the correct answer. In animals, the nose enables the exchange of gases between the environment and the organism. What comparable structure do plants poss
Why are cultural ecosystem services important to humans?
solve for x. 2x + 4 4x - 88