mayliva mayliva
  • 01-06-2020
  • Mathematics
contestada

6th grade math help me ! :D...

6th grade math help me D class=

Respuesta :

jissery11
jissery11 jissery11
  • 01-06-2020

Answer:

$0.20 per bottle of water

Answer Link
yohanna69
yohanna69 yohanna69
  • 01-06-2020

Answer:

$0.20 per bottle of water

Step-by-step explanation:

to know the amount per bottle of water use this equation

 18=$3.60

   1=?

1*3.60/18=$0.20 per bottle of water

Answer Link

Otras preguntas

The right to a trial by jury in a criminal case is outlined in which amendment?
Which of the following best describes the rights given to the citizens of Jamestown by the Virginia Charter of 1606?
Which of the following can be a cause of social change?
When you prepare to make a left turn from a one-way road into a two-way road, you must:?
Need help on this geometry please someone ?
Find the probability that 4 students chosen at random are all born on a Wednesday. A) 1/28 B) 1/2401 C) 4/2401 D) 1/254
Plane ABC and plane BCE ____ be the same plane. Question 4 options: cannot must may
Gerri says that a spider use their fangs for the same purpose that crustaceans use their claws. Alana disagrees and says that spiders use their fangs for the s
For the right triangle with side of lengths 5 12 and 13, find the length of the radius of the inscribed circle
Express the area of a rectangle with length 7ab and width 2a as a monomial.