brownmicaley
brownmicaley brownmicaley
  • 01-06-2020
  • Mathematics
contestada

if I paid 38 dollars for 2800 apples how much would one cost me​

Respuesta :

ella8325 ella8325
  • 01-06-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

Answer Link
Аноним Аноним
  • 01-06-2020

Answer:

$73.68

Step-by-step explanation:

2800 divide by 38 equals 73.68

Answer Link

Otras preguntas

What is an equation of the line parallel to the line on the graph that passes through (2,25)?
John paid $12.16 for a 4.07-pound bag of shrimp at one store. The following week, he paid $14.99 for a 5.11-pound bag at another store.Find the unit price for e
A sterile mule is produced by mating a horse and a donkey. From this observation you could concludeA. that horses and donkeys are the same species. B. that hors
What should your brain immediatelythink when it sees5(11 + 4y)
I need help with my hw solve the number for the one with a side 6.4
Find the equation (in terms of x) of the line through the points (-4,-4) and (3,1)y=
If n is an integer and 2n is a factor of 1x2x3x4x5x6x7x8x9 what is the greatest possible value of n
Kinematics question. Please note I’ve never done kinematics before so lots and lots of explanation very necessary.
Identify the constant term in this expression. 0.25 + 2× + 4z +0.75y
graph the image of the figure after the given rotation. all rotations have a center of rotation at the origin180 degree rotation