misalvarez100 misalvarez100
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada

María bought five apples for 20 cents each, she also bought three pounds of bananas for 25 cents per pound. How much did she spend ?

Respuesta :

sdkircee10 sdkircee10
  • 04-05-2020

Answer:

She spend $2.00.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How did the establishments of new rome contributed to the decline of the roman empire
Under which conditions of temperature and pressure does a real gas behave most like an ideal gas? (1) 37 K and 1 atm (3) 347 K and 1 atm (2) 37 K and 8 atm (4)
The limestone layer is composed mostly of what mineral?
Which conclusion was drawn from the results of the gold foil experiment? (1) An atom is electrically neutral. (2) An atom is mostly empty space. (3) The nucleus
Which sequence of 20th-century Cold War events is in the correct chronological order? (1) fall of the Berlin Wall → Cuban missile crisis → adoption of the Marsh
Why would Africa need a solar cooker or oven?
y varies directly as x, and y=7 when x=4, find y when x=12
Which process produces only identical offspring? (1) meiotic cell division (3) cloning (2) selective breeding (4) fertilization
how does classical literture compare with enlightment literture
what is the definitiom of doodle art