josephgarrett5373
josephgarrett5373 josephgarrett5373
  • 01-05-2020
  • Mathematics
contestada

Can some help me pleas I don’t know

Can some help me pleas I dont know class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-05-2020

Answer:

$0.78 for one bar

Step-by-step explanation:

2.34 divided by 3, is .78. that means the unit rate (how much for just one) is $0.78.

Answer Link

Otras preguntas

The was a series of acts, mostly in the 1960s, to increase agricultural yields. A) synergistic effect B) integrated pest management C) conservation tillage syst
Plot a point on the coordinate plane to represent each of the ratio values in the table.
Where do the projection lines converge in a perspective sketch?
where do archerfish live​
How do supply and demand work together to influence the price of a product
Inflammation is a symptom that can occur in various organs and organ systems. Various drugs are used to reduce inflammation of different organs and tissues. Whi
Suppose the initial position of an object is zero, the starting velocity is 3 m/s and the final velocity was 10 m/s. The object moves with constant acceleration
cluster /kw/ in english​
Which of the following is NOT a macronutrient? (I marked that because I thought that was the correct answer)​
Which term best describes the image? A. la biodiversidad B. el pesticida C. el recalentamiento global D. el maremoto