HaidynJoonie15
HaidynJoonie15 HaidynJoonie15
  • 04-04-2020
  • Mathematics
contestada

The school office ordered 24 boxes of pens. Their total cost was $19152. What was the cost of 1 box of pens?

Respuesta :

917006450984help
917006450984help 917006450984help
  • 04-04-2020

Answer:

one box costs $19152/24=$798

Answer Link

Otras preguntas

Could anyone answer this? Im having trouble thanks!
The apparent reversal of motion of planets against the backdrop of fixed stars is called
if there are 400,000 people and you give $200 to each person how much money will you spend
how many different ways can 5 students stand in a row
How has hinduism changed over time to adapt?
Click and drag each label to the accurately identify the components of the visceral baroreflex
What is the percent concentration of oil in the first, second, and third trophic levels in our food chain?
99+ POINTS FOR SERIOUS ANSWERS ONLY
Use the Pythagorean theorem to classify the triangle formed by the three fences. Which is true about the numbers 5, 12, and 13?
Plzzz help me I’m bad with box and whisker plots