first8443 first8443
  • 02-04-2020
  • Mathematics
contestada

You can buy 1 pencil for $0.50. How much would a dozen cost you

Respuesta :

alimashhour4
alimashhour4 alimashhour4
  • 02-04-2020

Answer:

$6

Step-by-step explanation:

1 pencil is 50 cents. 12 pencils cost $6

Answer Link

Otras preguntas

I need help with this question. The points is 10
Which farming practice is most closely associated with nomadism
the relationship that results when organisms in an environment rely on each other for resources.
Solving Rational equations. LCD method. Show work. Image attached. [tex]\frac{4}{k^{2} -8k +12 } = \frac{k}{k-2} + \frac{1}{k-6}[/tex]
what point is the y intercept1. (-3,0)2.(0,-2)3.(-2,0)4.(0,-3)​
the ratio of yellow to red balloons is 2:1 respectively. if there are 7 red balloons how many yellow balloons are there
The Congressional budget act of 1974 requires Congress
NEED HELP NOW PLEASE!!!!!! Why were Americans happy when they first learned of the French Revolution
Because the national government was not able to raise taxes under the Articles of Confederation, Select one: a. the states directly paid for everything Congres
Put ttje numbers in oreder please thank you for the people that help me.​