leurisvargas leurisvargas
  • 02-04-2020
  • Mathematics
contestada

3)
Find the estimated cost of a dozen pencils if 18 dozen pencils cost $42.60.

Respuesta :

kellyd14 kellyd14
  • 10-04-2020

Answer:

$2.37 per dozen

Step-by-step explanation:

$42.50/18=$2.37 per dozen

Answer Link

Otras preguntas

The rationale for economic transformation has been consistent throughout the world and is based on the idea that
I have a ceramic project my mom wants me to paint but I can't find any good paints that work well on it does anyone know what goes good on ceramic?????
How did the Columbian Exchange affect the environments, economies, and people of Europe, Africa, and the Americas?
Sal has grown a lot during this journey with her grandparents. Why do you think that's true? Use evidence from the text to support your answer.
HELP PLS PLS PLS PLS
What http request header is used to denote what uri linked to the resource being requested?.
Identify an equation in point-slope form for the line parallel to y = 3x-7 that passes through (-3,-2). y O A. y+3 = - 4(x+2) OB. y+2=3(x+3) O C. y-2 - 3(x-3) O
If 1/2 plus 1/4 of my money is £3.75, how much have I? ​
Calculate the average speed of a lion that runs 45 meters in 9seconds
Speech about expressing your feelings about art in your own words (5 minute presentation) for speaking and listening assessment, please help!​