sharikagary2ou0zl6 sharikagary2ou0zl6
  • 01-04-2020
  • Mathematics
contestada

Jillian buys 3.6 meters of fabric. The fabric costs $5.75 for each meter.

How much does Jillian spend for the fabric?


$9.35

$17.25

$18.57

$20.70

Respuesta :

isaramos0723
isaramos0723 isaramos0723
  • 01-04-2020
The answer is $20.70
Answer Link

Otras preguntas

2 tablets 3x per day 14 days supply 15 tablets per bottle
Use greatest common factor and the distributive property to write equivalent expressions for the following expressions. 4d + 12e 47)
3x-2 when x=-2 whats the answer
Suppose the following selected condensed data are taken from a recent balance sheet of Bob Evans Farms (in millions of dollars). Cash $ 29.0 Accounts receivable
Need help ASAP please A radio disk jockey needs 3 songs that together play for 10 minutes. His first 2 choices are 3.2 minutes and 3.5 minutes. How long should
How has the building of dams created problems for countries sharing rivers in southwest asia?
48 points....which is equivalent?
Would overheating be a stimulus or a response? Stimulus Response
Gestalt psychologist demonstrate that humans first perceive an object as a whole before viewing its individual parts true or false?
The Administration for ________ and Families focuses on the economic and social well-being of US society.