matleighjosh matleighjosh
  • 02-03-2020
  • Mathematics
contestada

Juanita has 3 1/4 pounds of sugar. How many ounces of sugar does she have? Explain how you know?

Respuesta :

4806804221 4806804221
  • 02-03-2020

Answer:

12 ounces

Step-by-step explanation:

3

Answer Link

Otras preguntas

4 thousands divided by 10
Joshua sells 13 toys per hour. Sarah sells 16 toys per hour. This week Sarah sold an additional 20 toys. Write an expression that represents the weekly sales of
A bicyclist rides 1/5 mile in 1/65 hour. Write this rate as a unit rate.
What's 725/1000 in simplest form?
$1080 in the ratio of 1:3:5
Hamburger sells 3 pounds for six dollars if Samantha 510 pounds of hamburger how much will she pay
i want to send a letter i go to artinya
4 thousands divided by 10
21% student passed in exam.if 3257 students are passing, how many student are appear in exam.
how were the beginnings of the Almoravid and Almohad empires similar?