issajazination issajazination
  • 04-02-2020
  • Mathematics
contestada

it cost $45.75 for 5 apple pies. give the point of the unit rate

Respuesta :

nhorne11
nhorne11 nhorne11
  • 04-02-2020
It is $9.15 cents per pie
Answer Link
annagodoy7
annagodoy7 annagodoy7
  • 04-02-2020
45.75 divided by 5 = 9.15, each apple pie is $9.15
Answer Link

Otras preguntas

Each week, Mr.Jones goes to the grocery store.Mr.jones estimates that he will spend $120 when he goes to the grocery store this week. He actually spends $94.
What could you use in an artwork to show that a bright light is shining on a reflective object?
What was known as "seward's folly"??
30% ofwhat number is 21.3
Express 3 and 15/44 as a decimal and a percent.
How does the modern era differ from the Middle Ages? A. States established manorialism as their major economic system during the modern era, while capitalism
Janice usually works on a particular workbook. She decides to keep a backup of all the data in a separate workbook. She opens a new workbook to transfer the dat
Which of the following steps is important to critical thinking? a. implementing solutions b. utilizing facts c. holding firm to conclusions d. answering questio
Conservation is the sensible and careful use of the earth's natural resources. Which example does not belong? A. Limiting the amount of fish a person can take f
Did the fruit orange, or did the color come first?????????????????????????????????????????