leopuente12 leopuente12
  • 03-02-2020
  • Mathematics
contestada

Una caja de fideos de 7.2 onzas a 0.67 o una caja de fideos de 13 onzas a 1.28 cual tiene el mejor precio

Respuesta :

Happystudying Happystudying
  • 03-02-2020

Answer:

The first one. Brainly is also in spanish

Answer Link

Otras preguntas

The sum of 367 and 863 is equal to the sum of 863l and another number. What is that number?
Another word for "fats", these are made up of a glycerol and three fatty acids.
what is 13 divided by eleven thousand eighty nine
In evaluating an online resource for use in a research project, you should consider
a 21-ounce box of cereal costs $2.94, what is the unit price? what is the unit price?
in witch type of gov does one person rule
What is global stratification
Foster is centering a photo that is 3 1/2 inches wide on a scrapbook page that is 12 inches wide.How far form each side of the page should he put the pic in
If you look down on yourself, how will this effect you and your mental state.
What are the coordinates of a point that is 6 units from (2, 5)?