sarazuaruano6882
sarazuaruano6882 sarazuaruano6882
  • 02-01-2020
  • Mathematics
contestada

you want to buy some noodles.a7-ounce package costs $2.59.a16-ounce package costs $5.60 a26-ounce package costs $9.88 which package is the best buy

Respuesta :

samanthabridges
samanthabridges samanthabridges
  • 02-01-2020

Answer: B. see photo for work.

Step-by-step explanation:

Ver imagen samanthabridges
Answer Link

Otras preguntas

8/3=12/n solve for n
Solve the equation 25z2 + 140 = −29 by using square roots.
friendship Which is the best reason why President Wilson uses the word "we"? It is the proper way to speak when giving a speech. It is a filler word to help his
It is given that m=3x+1 and y= (5/1+m^2).Find dy/dx in terms of x.​
Rewrite this measurement with a simpler unit, if possible. 4.5·m2m2m
is a corroding metal a physical or chemical change?​
what is the white space between and around panels in a graphic novel​
12. PLEASE HELP ME Which of the following are the coordinates of the vertex of y= x2 - 10x + 2? A. (–10, 2) B. (2, –10) C. (–5, 23) D. (5, –23)
31. Explain what the program does. Write out the output 20 PRINT "Hellooo00000000000, world!" 30 PRINT "I'm learning about commands in BASIC." 40 PRINT 'This te
A store selling hunting equipment decides to focus on a new market segment to grow its customer base. It chooses to focus its new marketing campaign toward poli