alexiskendall2020
alexiskendall2020 alexiskendall2020
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

Can someone plssss help???

Can someone plssss help class=

Respuesta :

launamcdaniel
launamcdaniel launamcdaniel
  • 03-12-2019

Answer:A

Step-by-step explanation:

The bottles are represented by b. Each bottle costed 2.10, so it's 2.10b. Then he also bought a pizza for 12.99. The total of all of it was 21.39.

Answer Link
dommaddox493
dommaddox493 dommaddox493
  • 03-12-2019

Answer:

A. 2.10b+12.99=21.39; 4 bottles

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What was the impact of the platt amendment?
PLZ HURRY! NEED ASAP!! Brett picks tomatoes from his garden and bags them up to give to his neighbors. He starts with 36 bags of tomatoes and gives out 12 bags
Which of the following can increase your credit card’s APR
Adding powered Gatorade to water makes a tasty sution. What is the solvent in this example ?
Just some questions I need answered! (There was a typo in the last one, very sorry!) Solve 4z > -60 Solve x + 19 <= -5
which continent has 60 percent of the worlds population?
Figure LMNO maps to L’M’N’O’ by a 125° rotation about point T Which congruency statement is correct?
Which plan of the Radical Republicans did President Abraham Lincoln support?
what is the answer to this question
how do you use the elemination method to solve x+y=9 , x-y=7