hxhhxhxx hxhhxhxx
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

Mathematical
PRACTICE 5 Use Math Tools Sarah buys a pen that costs
$0.75. How much will 2 pens cost?

Respuesta :

isabellabelo72 isabellabelo72
  • 03-12-2019

Answer: 1.5

Step-by-step explanation:

0.72 • 2 = 1.5

Answer Link
seany62407 seany62407
  • 03-12-2019

Answer:1.50

Step-by-step explanation: 75•2 = 1.50

Answer Link

Otras preguntas

Either you could retake the test tomorrow_____ you can do some extra credit A. Nor B. Or C. But D. And
A group of students organizing a protest march would be an instance of what speech
1.3,000km= how many m 2.9yd= how many in 3.15,840ft= how many mi 4. 1.5t= how many lbs 5.One stick of butter is equivalent to 1/2 cup of butter. A recipe calls
if m <1 = 40, find the measure of <5
How does carbon dioxide in the atmostphere enter into living organism?
which factor is a negative influence on health?
12x=24 I'd appreciate help
Which of the following is a compound sentence?
A flower show has an inventory of 60 tulips and 100 roses. If T represents tulips and R represents roses, which of the following equations are correct? Select a
Tom works 14 hours a week for 10 weeks and earns a total of $1,351.00. how much money does he make per hour?