flamesjack09 flamesjack09
  • 02-12-2019
  • Mathematics
contestada

:A yogurt costs forty five pence. How many can be bought £3.00" More maths! Please answer this. It would really help.​

Respuesta :

binterrante
binterrante binterrante
  • 02-12-2019

Answer:

6

Step-by-step explanation:

3/0.45=6.66666666667

Answer Link

Otras preguntas

Which is the equation of the line? A. x – 2y = 6 B. 6x – 3y = 6 C. –3x + 6y = 6 D. –2x + y = 6
It is rare for children with autism spectrum disorder to ____.​ a. ​become fascinated with inanimate objects b. ​exhibit self-stimulatory behaviors c. ​become o
How are Brutus and Portia’s marriage different than Caesar and calpurnia’s?
What type of things need to be included when you are writing a description to explain a make-up design?
One of the ways in which urban dwellers have tried to push back against crime in their urban neighborhoods is through the implementation of neighborhood watch p
Why does Cap'n Tommy agree to the contest between John Henry and the steam engine? He thinks that the steam engine will work much faster than John Henry. John H
Which was the most important reason for the forming of corporations? A) To combine access to raw materials. B) To have a larger labor source. C) To increase
jennifer drove for 85 minutes.This is 21 more minutes than one-third the number of minutes Jeremy drove.​
3 (3+x)+4 (x-6)=-4 what is x​
What type of things need to be included when you are writing a description to explain a make-up design?