ec1976 ec1976 03-11-2019 Mathematics contestada during one month, a homeowner use 600 units of electricity and 100 units of gas for total cost of $412. The next month, 400 units of electricity and 150 units of gas for used for total cost of $293. Find the cost per unit of gas