brie23460
brie23460 brie23460
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Ribbon is sold at 3 yards for $6.33. Jackie bought 24 yards of ribbon for a project. How much did she pay?

Respuesta :

montanaherrera1984 montanaherrera1984
  • 02-10-2019

151.92

selling the twenty four yards at six dollars and thirty three cents 24 x 6.33 =

Answer Link

Otras preguntas

Mediterranean is a type of ____ A.temperate marine climate B.polar climate C.dry climate D.temperate continental climate
Country where the bicycle with petals was invented
Earthquakes occur because of _____. plate tectonics cracks in the crust landslides volcanoes
Naturalism extends the concepts behind realism in that it a. tries to imitate reality in a believable way. b. creates real situations in a natural setting. c.
A writer who offered depictions of immigrants in the Midwest.
An art museum had 275,760 visitors last year. The museum was open every day of the year except for 5 holidays. Hoe many visitors did the museum have each day, o
what is the product of -0.2 and -6.8
Who is Cristiano Ronaldo?
The scopes trial of the 1920s dealt with conflict between which of the following?
The center of a soccer field has an area of 100[tex] \pi [/tex]m squared. Find the circumference of the center circle.