rsmithrlsmith4127 rsmithrlsmith4127
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Mr majors ordered six hot dogs and a bucket of popcorn at the concession stand. If the popcorn was 3.20 and the total was 18.20 what was the price of one hot dog?

Respuesta :

blmllbean05 blmllbean05
  • 02-10-2019
The answer is $2.50 per hot dog
Answer Link

Otras preguntas

What are some ways humans use resource partitioning? Starting with this example in animals: Resource partitioning is the process that organisms coexist in compe
Tap out the stresses as you read line 9. Which analysis best describes the rhythm and its effect on meaning? Read line 9 from "Sonnet 100." Rise, restive Muse,
42,589 rounded to the nearest ten-thousand is
I could really use your help for problem #1​
Length = 4 + x Width = x Height = x2 + 1 The polynomial that represents the volume of Box 3 has a degree of .
The first gardener can finish the job in 6 hours, and the second gardener can do the same job in 7 hours. How long it will take them to finish the same job, if
3x + 5 < 6 or -2x + 9 > 3
The first gardener can finish the job in 6 hours, and the second gardener can do the same job in 7 hours. How long it will take them to finish the same job, if
an 8- pack of erasers cost $5.36. what is the unit price?
13,462,985 rounded to the nearest million